Mělník

Mělník

Navštivte královské věnné město s bohatou historií

Mělník je rodištěm sv. Ludmily, město vína a historických památek pulzujících bohatým kulturním životem. V tomto městě si zkrátka každý přijde na své.

Vychutnejte si pohled na soutok dvou nejvýznamnějších českých řek Labe a Vltavy ze zámecké vyhlídky se sklenkou lokálního vína.

Ochladit se můžete v mělnickém podzemí vedoucí k 54 metrů hluboké studni, která je nejširší známou studnou v ČR.

Pro milovníky historie nabízí Mělník kromě zámku s expozicí šlechtického interiéru, souborem map a prohlídky vinných sklepů s degustací také chrám sv. Petra a Pavla s kostnicí a vyhlídkovou věží.

Mělnické regionální muzeum patří k nejstarším v Čechách. Sídlí v rekonstruovaných prostorách bývalého kapucínského kláštera. Pyšní se především vinařskou expozicí a sbírkou historických kočárků.

Ne nadarmo se říká Mělník—město vína. Celoročně zde probíhají vinařské akce (na jaře Vinná noc, v srpnu Mělnický košt, následuje třídenní Mělnické vinobraní a ochutnávka mladých vín při vítání adventu.

Od června do září zde probíhá Mělnické kulturní léto zahrnující akce pro děti i pro dospělé. Kalendář akcí naleznete zde: https://www.mekul.cz

Jak se na Mělník dostanete

Autem se z Líbeznic dostanete na Mělník za 25 minut.

Autobusem ze stanice Líbeznice, II jede přímý spoj, autobus 369 vás dopraví přímo do centra Mělníka za 30 minut.

Kontaktujte nás

Statek Líbeznice
Družstevní 32, 250 65
Líbeznice
Česká republika

+420 724 323 231
Rezervace stolu a objednání jídla s sebou
+420 602 748 210
Vedení restaurace a ubytovací služby