Hrad Kokořín

Hrad Kokořín

Kokořínsko pro milovníky přírody i historie

Hrad Kokořín se vypíná v pískovcových skalách v srdci samotného CHKO Kokořínsko.

Cestou na hrad vás nemine pohled na zajímavé skalní útvary, lesy, tůně, vzácné rostliny i živočichy. Na kopci poté uvidíte dominantu hradu Kokořín – válcovitou věž s kamennou helmou.

Samotný hrad ze 13. století si na sobě nese šrámy minulosti. Byl poničen husitským vojskem a zařazen mezi tzv. prokleté hrady. Na začátku 20. století byl novogoticky zrekonstruován do své nynější podoby. Podrobnější informace se dozvíte na prohlídkách, První okruh je s průvodcem, druhý absolvujete sami.

Hrad Kokořín byl inspirací pro mnoho umělců. Lze jmenovat například Josefa Navrátila či Antonína Mánesa, kteří romantickou zříceninu Kokořín zvěčnily na svých plátnech. Nejznámější postava spojená s hradem je Karel Hynek Mácha. Kraj se proto díky lásce básníka ke zdejší přírodě a památkám nazývá Máchovým.

Jak se na hrad Kokořín dostanete

Autem dojedete do obce Kokořínský Důl a odtud si můžete zvolit pozvolnější trasu (2 km) nebo zkrácenou trasu (1 km). Převýšení je cca 70 metrů, s malými dětmi či kočárky volte kvůli stoupání pozvolnější trasu. Z Líbeznic do Kokořínského Dolu vám cesta zabere 45 minut.

MHD pojedete autobusem 369 ze stanice Líbeznice, II na zastávku Mělník, Podolí, Pivovar (28 minut) a poté z té samé zastávky autobusem 695 na zastávku Kokořín (31 minut). Z této zastávky půjdete po turistickém značení 2 km přímo na hrad. Celkem vám z Líbeznic cesta na hrad zabere hodinu a půl.

Kontaktujte nás

Statek Líbeznice
Družstevní 32, 250 65
Líbeznice
Česká republika

+420 724 323 231
Rezervace stolu a objednání jídla s sebou
+420 602 748 210
Vedení restaurace a ubytovací služby