Botanická zahrada

Botanická zahrada

Únik do rozmanité přírody na kraji Prahy

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice.

Jednotlivé části zahrady jsou tematicky rozděleny (meditační japonská zahrada, geografická expozice rostlin Turecka a středomoří, sbírka kosatců…). V nejsevernější části se nachází ocelová rozhledna. Na svahu se pak rozpíná jedna z nejkrásnějších pražských vinic – vinice sv. Kláry.

Největším lákadlem je skleník Fata Morgana, který je svým architektonickým řešením evropský unikát. V prosklené stavbě zapuštěné do skalnatého půdorysu naleznete rostliny typické pro různé podnebné pásy. Nejprve suché tropy a subtropy, poté nížinné lesy vlhkých tropů, a nakonec okusíte vysokohorské prostředí.

Při procházce jsou k dispozici pítka a množství laviček, abyste si mohli vychutnat uklidňující atmosféru v co největším pohodlí. Nově si můžete zapůjčit deku či lehátka a odpočinout si na příjemném piknikovém místě nedaleko Ornamentální zahrady.

Jak se do botanické zahrady dostanete

Autem se z Líbeznic dostanete do Botanické zahrady za necelých 20 minut (Trojská 800/196).

MHD autobusem 348/368/369 ze zastávky Líbeznice, II na stanici metra Ládví (16 minut) poté metrem C ze stanice Ládví na stanici Florenc (9 minut). Z Florence tramvají 24 na zastávku Botanická zahrada (13 minut). Cesta vám zabere přibližně 45 minut.

Kontaktujte nás

Statek Líbeznice
Družstevní 32, 250 65
Líbeznice
Česká republika

+420 724 323 231
Rezervace stolu a objednání jídla s sebou
+420 602 748 210
Vedení restaurace a ubytovací služby